Mapování vstupů – webový konfigurátor

Abyste mohli Foxentry správně využívat na vašem webu, je potřeba zmapovat vstupy (kolonky) formuláře na vašem webu. Použití našeho lišáckého konfigurátoru k mapování vstupů ve vašem formuláře je poměrně jednoduchá záležitost a zvládne ji narozdíl od manuálního mapování i úplný začátečník. Prakticky jde pouze o to, že přijdete na váš web, proklikáte se do formuláře a označíte jednotlivé kolonky, k čemu slouží.

 • Ujistěte se, že už máte na svém webu vložený script Foxentry.
 • Ve vašem projektu přejděte do nastavení a v horním menu klikněte na službu, kterou chcete nastavit.
 • klikněte na Spustit webový konfigurátor a následně budete přesměrování na váš web (bod č. 1)

POZOR: Pokud nemáte script vložený na všech vašich podstránkách, konfigurátor nemusí správně fungovat.

Nyní stačí kliknout na tlačítko úvodního textu konfigurátoru a následně se proklikat na podstránku vašeho formuláře, kde chcete využívat naše služby.

Zvolte službu a označte vstupy formuláře

Klikem na některou ze služeb v postranním sloupci začnete nastavovat jednotlivé validátory. Validátor si představte jako skupinu kolonek, které s sebou souvisí – v případě našeptání adres je to např. Ulice a č. p., Obec, PSČ. Pokud tedy vyberete nějakou ulici z našeptávače, vyplní se všechny kolonky. Někdy se stává, že těchto validátorů, ale potřebujete víc. V nejčastějších případech je to např. fakturační adresa a dodací adresa – tedy 2 odlišné adresy, které potřebujete mít oddělené

 • V pravém sloupci si vybereme Validaci adres
 • Klikem na Přidat další validátor vytvoříme první „skupinu“ kolonek. Validátor si můžete přejmenovat např. na „fakturační adresa“.
 • Nyní už stačí kliknout na některou z kolonek formuláře a měla by vám v našeptávači vyjet nabídka různých nastavení. Vy už si akorát musíte vybrat z jednotlivých variant a přiřadit tak kolonce funkci. (bod č. 3)
 • Tuto proceduru opakujte pro všechny relevantní kolonky (v našem případě Ulice a číslo domu, Město a PSČ).

Při každém označení kolonky se vám do pravého sloupce vypíše html identifikátor vstupu a k němu přiřazené naše označení. Zde máte možnost případně daný vstup smazat.

Čím víc validátorů, tím víc Foxentry

Jak už jsme říkali v předchozím bodě, občas se stane, že budete potřebovat validátorů více. V nejčastějším případě se s tím setkáte např u nepovinné možnosti „doručení na jinou adresu“. Potřebujete tedy stejnou funkcionalitu jako v předchozím bodě, akorát s tím rozdílem, že jednotlivé adresy nebudou provázané (pokud vyberete ulici z našeptávače pro fakturační adresu, tak by se ta adresa neměla doplnit i v dodací adrese). Pro takové případy je vhodné si nastavit další validátor:

 • Vpravo ve webovém formuláři klikněte na Přidat další validátor. (bod č. 6)
 • Poté pokračujte podle již výše zmíněného postupu.
 • Všimněte si, že další validátor adresy má označení Validátor 2. Je potřeba tedy označovat tyto vstupy pouze tímto validátorem. (bod č. 7)

Mám zmapováno, co dál?

Po nastavení všech služeb klikněte na tlačítko uložit a zavřete konfigurátor. Nyní již zpravidla není potřeba nic nastavovat a Foxentry by na vašem webu již mělo být plně funkční. Všechny validátory jsou viditelné u nás v administraci v detailu každé služby. Pokud ale budete chtít, máte možnost si celou službu dodatečně nastavit více detailněji.

Po kliknutí na Upravit validátor se dostanete do vyskakovacího okna, kde uvidíte všechna ID vstupů, které jste namapovali pomocí webového konfigurátoru. Zde máte možnost dodatečně upravovat ještě funkcionalitu vstupu:

 • Našeptávač: tato funkcionalita bude zobrazovat u kolonky našeptávač výsledků (např. výběr firem nebo adres po zadání pár písmenek)
 • Vyplnění: kolonka se automaticky vyplní informacemi po zvolení nějakého výsledku z našeptávače (např. pokud zvolíte adresu Jeseniova 1151/55, Praha 3, tak se do této kolonky automaticky doplní PSČ)
 • Validace: informace v kolonce se budou na základě této funkcionality validovat. (uživatel zadá např. do kolonky e-mail abc@neco.cz a zobrazí se mu např. hláška, že e-mail neexistuje)
 • Země: Tuhle funkcionalitu volte pouze v případě, že se jedná o prvek formuláře, který přepíná jazykové mutace. Hodnota (kód) země může být „cz“ nebo „sk“

Příklad: při nastavování vstupu „Ulice a č. p.“ byste standardně měli zvolit našeptávač, vyplnění a validaci. Země neaktivní.

Dodatečné nastavení validátoru

V okně validátoru máte možnost ještě níže nastavit dodatečné věci, které nejsou povinné:

Propouštění jen validních údajů – Pokud máte toto nastavení povolené, může se stát že nějaký údaj ve formuláři bude vyhodnocen jako nevalidní (červené ohraničení s křížkem), a tedy správně by formulář neměl jít odeslat (tady záleží na nastavení vašeho webu viz. callback). Pokud jste tohle nastavení nepovolili, nevalidní vstupy se označí maximálně výstrahou (oranžové ohraničení s ikonkou vykřičníku) a formulář by měl jít po správném nastavení odeslat.

Omezení pouze na některé URL adresy – pokud máte vložen script Foxentry na všechny vaše podstránky, může se stát, že na některých z nich nebudete chtít využívat nějaký validátor. Právě k těmto situacím je vhodné omezení podle URL adres. Pomocí jednoduchých podmínek můžete např. na všech URL, co začínají určitým slovem, povolit či zakázat tento validátor.

Příklad: používám e-mailový validátor ve sběru mailů k newsletteru na úvodní stránce webu. Nechci ho ale používat i v administraci webu. Zvolím teda podmínku URL začíná na /admin a dám zakázat